MAXIN’S life

MAXIN’S SPONZORING: Martin Foriš príbeh bojovníka

  • MAXIN´S
  • 7. July 2021

Patriť medzi najlepších si nevyžaduje len hrubú silu, ale prináša to so sebou tvrdú disciplínu a ochotu obetovať pre svoj sen všetko.

Nikto sa nerodí víťazom, ale postupne sa ním stáva, vďaka svojej vytrvalosti a cieľavedomosti. Na ceste za svojim snom musíme byť pripravení na všetko. Nie je to len prechádzka ružovou záhradou, ale skrýva v sebe aj množstvo prekážok. Martin Foriš patrí medzi najväčších bojovníkov akých poznáme, vďaka čomu patrí k najlepším pretekárom v silovom trojboji na Slovensku. A aká bola cesta tohto mladého talentu k športovej elite, to už sa dozviete v našom článku.

Ako si sa dostal k silovému trojboju a ako dlho sa mu už venuješ?

Martin Foriš: Silovému trojboju sa venujem 7 rokov. S cvičením som začal asi v 15 rokoch. V roku 2013 som začal cvičiť vo fitku u Paľa Varcholu. Asi po pol roku mi došli peniaze, ale tréner mi ponúkol, že ma pripraví na súťaž v trojboji, budem ho reprezentovať a môžem platiť menej. V tom období som do cvičenia dával všetko, takže som bol nadšený, že sa tá drina môže ukázať aj na nejakom úspechu na súťaži.

Ako vyzerá tvoj bežný tréningový deň?

Martin Foriš: Tréningy si plánujem vopred, asi tak na 2 až 3 dni dopredu. Momentálne je vyhlásený výnimočný stav a my ako vojaci môžeme byť kedykoľvek povolaný na pomoc. Podľa toho kedy mám online vyučovanie si prispôsobujem tréningy. Neriešim či doobedu, či poobede, proste ako to vychádza tak idem. Pri svojom povolaní musím byť dosť flexibilný a mať pripravené varianty vopred pre prípad, že nastane nejaká neočakávaná udalosť.

Čomu sa venuješ popri športu? Máš aj nejaké zamestnanie, koníčky?

Martin Foriš: Nemám žiadne koníčky, ani hobby, keďže štúdium a šport mi zaberie všetok čas čo mám.

Čo ťa motivuje?

Martin Foriš: Inšpiruje ma predstava, kam až ďaleko sa môžem dostať, keď dám zo seba to najlepšie. Platí to pre šport, rovnako tak pre život. V praxi to znamená tvrdo pracovať každý deň, jesť správne jedlo, ísť na tréning aj cez únavu, žiadne dni úplného voľna. Je náročné ísť touto cestou, ale slobodu, ktorú prináša táto cesta stojí za to.

Ktorý moment tvojej kariéry bol pre teba najťažší?

Martin Foriš: Najťažšie boli začiatky. V období, keď som začal, hneď niekoľko krát som sa zranil. Celý prvý rok som nemal žiaden úspech, čo ma tak frustrovalo, že som to už chcel vzdať. Pamätám si, že som chodil z tréningov neskoro večer a hovoril som si, že ešte jeden týždeň vydržím. Keď prešiel týždeň, zase som si povedal, že ešte jeden. Vtedy to bolo ťažké.

Čo pokladáš za svoj doterajší najväčší úspech? 

Martin Foriš: Asi zlatá medaila z ME v tlaku na lavičke.

Aké ocenenia si získal?

Martin Foriš: V trojboji sú moje úspechy 13x absolútny víťaz súťaže. 4x účasť na ME a spolu 7 medailí z ME. 12 slovenských rekordov v divízii Equip aj Raw.

Aký najlepší výsledok si dosiahol počas svojej kariéry?

Martin Foriš: V mojej doterajšej kariére som mal doposiaľ tieto najlepšie výkony:

  • Trojboj Equip   Drep 282,5 kg   Tlak 226,5 kg   Mŕtvy ťah 250 kg   telesná váha 78 kg
  • Trojboj Raw     Drep 217,5 kg   Tlak 162,5 kg   Mŕtvy ťah 237,5 kg   telesná váha 76 kg

Všetko je to v kategórii juniori do 83 kg

Aké máš ciele a sny do budúcna?

Martin Foriš: Mojím veľkým snom bolo dostať sa do reprezentácie Slovenskej republiky, čo sa mi podarilo a som na to veľmi hrdý. Vrámci trojboja som ešte nebol na MS, takže cieľ je jasný.

Čo by si odkázal našim sledovateľom na facebooku? 

Martin Foriš: Treba vydržať a veriť, že sa to podarí, nech sú vaše ciele akékoľvek. Pridajte tvrdú prácu a úspechu sa nevyhnete.

Are you looking for a job?

Leave us your contact information and we will get back to you.

Enter your phone number.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

mahle 2 1
garay 2
cie 1
continental 1
dhl 3
dpb 1
hern 3
hoval 1
hyundai
itw 1
kongsberg 1
neuman 2
pwl 2
snop 1
volkswagen 1
zwl 1
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Enter your phone number.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...