MAXIN’S news

Rekreačný poukaz od zamestnávateľa chce tento rok využiť 35 percent zamestnaných Slovákov.

  • Viliam Dzuriš
  • 18. apríla 2024

Ďalších 26 percent túto možnosť zvažuje. Ak by sa poukaz stal prenosný na rodičov, až dve tretiny opýtaných by ich rodičom venovali.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky pre pracovnú agentúru MAXIN’S Group.

„Kvalitný oddych je pre zamestnancov veľmi dôležitý a zavedenie príspevku na rekreáciu, ktorý hradí zamestnávateľ, tomu do istej miery pomohlo. Zároveň sa však ukazuje, že to pre zamestnancov nie je kľúčový benefit, na základe ktorého by si vyberali zamestnávateľa alebo ktorý považujú za odmenu za svoju prácu,“ uviedla generálna riaditeľka personálnej agentúry MAXIN’S Group Katarína Garajová.

Tretina opýtaných (32 percent) v prieskume priznala, že rekreačné poukazy nevyužije, pretože im ich zamestnávateľ neposkytuje. Ďalších sedem percent respondentov podľa prieskumu nemá o tento druh zamestnaneckého benefitu záujem a nevyužíva ho.

Prieskum sa zaujímal aj o navrhovanú zmenu, a to rozšíriť možnosti pre zamestnanca venovať rekreačný poukaz svojim rodičom, o ktorej by sa malo v Národnej rade rokovať na aprílovej schôdzi. Ak by bola takáto možnosť, svoj poukaz by rodičom venovalo 40 percent opýtaných, ďalších 26 percent volilo odpoveď skôr áno.

Po takomto využití poukazu by skôr nesiahlo 12 percent opýtaných a rovnaký počet účastníkov prieskumu túto možnosť odmietlo.

Z prieskumu takisto vyplynulo, že väčšina zamestnancov (90 percent) si môže zvoliť ubytovanie, v ktorom chce stráviť dovolenku s využitím rekreačného poukazu. Iba 10 percent opýtaných musí využiť poukaz v rekreačných zariadeniach preferovaných zamestnávateľom.

„Spôsob využitia a uplatnenia rekreačného poukazu určuje legislatíva. Podľa nášho názoru by mal mať zamestnanec možnosť vybrať si, kde a s kým chce stráviť svoje voľno. Rekreačný poukaz sa dá navyše využiť aj na letný tábor pre deti,“ pripomenula Garajová.

 

Zdroj: standard.sk , Dátum: 15.apríla 2024 , Vydavateľ: VYDAVATEĽSTVO ŠTANDARD a.s. foto: freepik

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...