MAXIN’S tipy

Predsavzatia a ich plnenie, alebo preteky na dlhú trať

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Dať si každoročne predsavzatie sa zdá byť možno jednoduché, no pravda je opak.

Len málokomu sa však podarí to dotiahnuť do samotného konca. Ako sa s tým popasovať ti prezradíme v našom článku.

1. Hľadaj dôvod

Chcieť zmenu je pekné, ale len to nestačí. Podstatné je poznať skutočný dôvod, prečo sa o to chceme pokúsiť. Chcem byť bohatý… Ale prečo? Čo by som spravil s peniazmi, ktoré nadobudnem? Túžim po lepšom bývaní? Chcem nové auto? Alebo lepší život pre svoju rodinu? Chcem schudnúť? Chcem prestať so svojimi zlozvykmi? Opäť. Prečo? Poznať a pomenovať skutočný dôvod svojho snaženia, je to najpodstatnejšie. Pokiaľ ho objavíme sme na najlepšej ceste k jeho naplneniu. Zároveň sa stane aj našim najsilnejším zdrojom motivácie pre uskutočnenie svojho sna.

2. Maj reálne naplniteľný ciel

Byť bohatým? To je len silne abstraktný pojem… Pokiaľ chceme zahájiť úspešný začiatok našej vytúženej zmeny, musíme si stanoviť aj reálne naplniteľné ciele. Rok má len 365 dní, možno sa nám to vidí ako množstvo času, ale opak je pravdou. Poznáš ten pocit keď zostáva do konca roka už len pár dní a ty si stále nedosiahol to, čo si si zaumienil? Prečo sa to stáva? Je to presne o tom, že si si nestanovil reálny cieľ a neprispôsobil si mu svoje konanie.  Opäť sa dostávame k nášmu dôvodu pre zmenu. Preto si myslieť, že prianie „chcem byť bohatý“ sa naplní za tak krátky čas, je nereálne. Spoliehať sa na výhru v lotérii by bolo tiež trúfalé a veľmi málo pravdepodobné.

Reálny cieľ: Chcem ušetriť peniaze…. Chcem sa zamestnať v novej práci, zarobiť viac peňazí a kúpiť si nový byt…

Chceš byt? Aký by mal byť? Na luxusný palác asi mať nebudem, ale pokiaľ by som mal taký a taký plat, mohol by som si dovoliť dajme tomu 2- izbový byt. Aby som si ho mohol kúpiť potrebujem opäť taký a taký plat. Čo s tým? No začnem si hľadať zamestnanie, ktoré mi zaručí stabilný príjem a ja som si mohol ušetriť stanovenú sumu.

3. Krok za krokom

Nič sa neudeje na počkanie, to už určite poznáš aj sám. Preto sa treba zamyslieť, čo všetko predchádza tvojmu cieľu. Pokiaľ zhodnotíš, že ušetriť z aktuálneho platu potrebné množstvo peňazí by bolo nereálne, tak je tu len jediná možnosť, a to zmena zamestnania. Ako nato? Urči si presný postup a hlavne krok za krokom. Nikdy sa nesnaž nič umelo uponáhľať. Veď ani dom sa nestavia od strechy, ale pevných základov.

  • napíš si životopis, čítaj inzeráty, priprav sa na pohovor, vzdelávaj sa a urči si množstvo ďalších krokov, ktoré ti napomôžu k získaniu nového zamestnania, a zároveň k priblíženiu sa k tvojmu vytúženému cieľu.

4. Odštartuj svoje vlastné preteky

Nikdy sa neporovnávaj s ostatnými. Tu sa jedná o teba. Zbytočne sa len demotivuješ. Tvoje nadšenie pri vyprchalo hneď na začiatku tvojej cesty. Uvedieme príklad: „Ale kamarát si našiel hneď prácu a ja nie, mne sa to nikdy nepodarí.“ Ale, ale, ale… samé výhovorky. Typický scenár počiatku konca tvojho snaženia. Nedovoľ, aby sa ti to stalo.

„Nesnažím sa tancovať lepšie ako ktokoľvek iný. Skúšam tancovať lepšie ako ja sám.“ Michail Baryšnikov

5. Nevzdávaj boj predčasne

Podstatné je, aby si sa nevzdal hneď pri prvej prekážke a neupustil tak zo svojho sna. Práve tu je vidieť rozdiel medzi víťazmi a porazenými. Hoci sa obaja stretávajú s rovnakými problémami, je tu jeden podstatný rozdiel. Víťaz sa stáva víťazom práve pre svoju odhodlanosť a odvahu pokračovať, aj keď sú mu pod nohy kladené bremená. Nevyšiel ti pohovor v jednej spoločností? Život ide ďalej. Skúsiš to inde.

6. Zabudni na minulosť

Minulosť ťa nikdy nebude hnať vopred, to si zapamätaj. Neustále premietanie si minulosti a všetkého, čo sa ti nepodarilo, ťa zbytočne okráda o motiváciu a chuť pokračovať. Zahoď ju za hlavu, zaoberaj sa prítomnosťou a mysli na budúcnosť. Predstav si samého seba po splnení svojho cieľa. Chceš nové bývanie? Tak mysli nato, ako by vyzeralo a ako by si sa v ňom cítil. Je to lepšie ako sa umárať všetkým, čo ti nevyšlo v živote. Však je to lepšie?

Pamätaj si…

Je jedno či si zaumieniš prestať fajčiť, schudnúť alebo nadobudnúť nejaký vlastný majetok. Každé predsavzatie si vyžaduje dlhú cestu a starostlivé plánovanie. Nepodarí sa ti to za rok? Nevadí. Pokiaľ si na najlepšej ceste k jeho naplneniu, už to je pre teba víťazstvo.

„Každý umelec bol spočiatku amatér.“  Ralph Waldo EMERSON

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

alebo nám zanechajte svoj telefonicky kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...