MAXIN’S life

MAXIN´S LIFE: Z práce s tebou som mala obavy

  • Dominika Čeklovská
  • 27. januára 2023

ONA VEDIE DOMÁCNOSŤ, ON ZASE FIRMY. A VĎAKA DODRŽIAVANIU DELIACEJ ČIARY IM TO KLAPE NA OBOCH FRONTOCH. TERÉZIA A ERIK MAXINOVCI.

ZOZNÁMENIE

Erik: Manželka robila ako študentka v jednej reštaurácii v Bardejove a cez vianočné sviatky pracovala aj v bare toho istého majiteľa. Ako slobodný muž som tam chodieval na pivo a jeden večer pozerám – čo to za novinka za barom? (Smiech) Na Silvestra sa to medzi nami vyvinulo.
Terézia: A vyvíja sa to už dvadsať rokov (úsmev).

SPOLUPRÁCA

Erik: Celé roky som tvrdil – najmä počas pánskych rozhovorov – že robiť s manželkou je pre mňa neprijateľné. No prišiel moment, keď taká potreba vznikla. Pri našej skupine firiem, ktorá sa zaoberá personálnym poradenstvom, Maxin´s Group, tvoria 85 percent mesačných nákladov mzdy a mzdové náklady. Stačí minimálna chyba pri výpočte a zo zisku môžeme byť veľmi rýchlo v strate. Jeden večer som prišiel domov a hovorím manželke: Vieš čo, asi by bolo najlepšie, keby si si spravila kurz a robila tie mzdy ty. Prinajmenšom na začiatok. Do troch alebo štyroch mesiacov mala na starosti 500 miezd.
Terézia: Určite som mala obavy. Spoluprácu s manželom som dovtedy vnímala takisto ako on. V tom čase som však končila materskú, do predošlého zamestnania som sa už nechcela vrátiť. Vnímala som tú ponuku aj ako možnosť osobnostne sa posunúť. A naozaj ma to baví.
Erik: Myslím si, že to funguje pre dve zásadné veci. Prvá je, že manželka dokázala prijať deliacu líniu medzi prácou a rodinou. Samozrejme, o mnohých veciach aj diskutujeme, no moje rozhodnutia ako majiteľa firmy a šéfa plne akceptuje. Druhá vec je, že v nej mám absolútnu oporu. V niekoľkých ťažkých chvíľach mi povedala: akokoľvek sa rozhodneš, budem stáť za tebou.
Terézia: Čo sa týka biznisu, verím rozhodnutiam môjho manžela. Viem, že nie je neomylný, ale som v tom s ním. Samozrejme, nie je ľahké zabezpečiť, aby práca nezasahovala do rodiny, ale vynakladám na to maximálne úsilie.

VLASTNOSTI

Terézia: Sme dosť rozdielne osobnosti. Ja som tá pokojnejšia, manžel naopak, čo sa prenáša aj do práce. Erik: Ja som ten, kto rozráža pomyselnú cestu. A samozrejme, pri tej rýchlosti zabúdam na detaily a práve tie manželka svojou uvážlivosťou a precíznosťou doťahuje. Je to veľmi dôležité, lebo práve na detailoch vieme prichádzať o obrovské zdroje a príležitosti – na nich môže zlyhať aj dobrá zákazka. V našom prostredí ide o extrémne rýchle pracovné procesy. Všetky firmy, pre ktoré robíme, pracujú v štýle just in time. Štandardne musíme byť pripravení na to, že vo štvrtok nám oznámia, že v utorok potrebujú povedzme 50 ľudí do nejakého podniku a o dva týždne zahlásia, že padli objednávky, a hneď zajtra si tých ľudí máme vziať späť. Je to stabilný stres.

DOMÁCNOSŤ

Erik: Tam nerozrážam cestu. V domácnosti je kráľovná manželka. Samozrejme, trochu ju znervózňuje, že doma moja aktivita prudko klesá (úsmev). V čom pomáham? Asistujem v kuchyni. Nehovorím, že vždy, ale sú také chvíle. Tým, že dvadsať rokov pendlujem medzi Bratislavou a Bardejovom a celkovo veľa cestujem, fakt si užívam, keď som doma. Zoblečiem sa z obleku, odložím si kufor a oddychujem.
Terézia: Keď je manžel doma, dáva malého spať – to je jeho práca.
Erik: To je pravda, čítame si rozprávky, škrabkám ho po chrbte, kým nezaspí – každý jeden večer. Toto isté som mal aj s prvorodenou dcérou.

ZÁĽUBY

Terézia: Rada chodím do lesa, upokojuje ma. Manžel na to príliš nie je, ale baví ho nordic walking.
Erik: Alebo idem do lesa na bicykli. Celkom pravidelne chodím aj do fitka. Nešportujeme však spoločne, vždy je jeden z nás pri deťoch.
Terézia: Zvykneme si však vo dvojici na tri-štyri dni vybehnúť do Toskánska. Alebo zájdem za manželom, keď je pracovne mimo Slovenska.
Erik: Vlani prišla manželka s nápadom, či by som nešiel na ajurvédsky pobyt. Na kliniku pri Balatone, ktorú vlastnia Srílančania. Odmietol som, no po večeroch som si začal pomaly čítať, čo tá ajurvéda vlastne rieši a nakoniec sa rozhodol, že to skúsim. Ale priamo na Srí Lanke, kde to celé vzniklo – keď už, tak poriadne (úsmev). A teraz zas idem podľa vzoru manželky skúsiť liečebné hladovanie. V oboch prípadoch ide o to, aby človek ten kôš zo seba poriadne vysypal. Keď celý rok fungujem pod stresom, ponocujem, čokoľvek zjem a vypijem, tak môžem svojmu telu venovať aspoň tri sústredené týždne. Terézia: Vzišlo to celé z úvah nad narodeninovým darčekom. Povedala som si, že už je načase investovať nielen do vecí, ale aj do seba (úsmev).

***

Terézia Maxinová

Členka dozornej rady a finančná manažérka MAXIN´S Group.
Vyštudovala Fakultu ekonomiky na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Erik Maxin

Zakladateľ a predseda Predstavenstva MAXIN´S Group.
Vyštudoval Inštitút politických vied na Prešovskej univerzite.

ZDROJ: HN magazín – 27.januára 2023 , Strana: 12 , Autor: Iveta Grznárová , Vydavateľ: MAFRA Slovakia, a. s. , Rubrika: Ako je to naozaj

Foto autor:  Foto: archív Terézie a Erika Maxinovcov

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...