MAXIN’S tipy

MAXIN’S ULTIMATE SURVIVAL… alebo ako prežiť doma bez ujmy

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Všetko popratané, švédsky nábytok po dlhom čase konečne postavený, pri pohľade na váhu ti rozum hlási error, no ty sa stále pýtaš čo s tým voľným časom? Máme tu pre teba a tvojich blízkych zopár tipov…

1. VYSKÚŠAJ HBO GO, ČI NETFLIX

Pre všetkých televíznych maniakov, alebo tých čo nepohrdnú dobrým filmom. Netflix poteší kvalitou technického spracovania, a zároveň podporuje najnovšie technológie. Netflix ponúka 30-dňové skúšobné členstvo bez platenia, čo je optimálna dĺžka, aby si sa so službou zoznámil a zároveň aj získal rozptýlenie počas pobytu doma.

Za skúšku stojí aj HBO GO , ktoré ponúka bezplatné skúšobnú členstvo na 7 dní. Táto služba síce ešte nepodporuje najnovšie technológie, avšak má bezkonkurenčnú lokalizáciu. Každý titul obsahuje minimálne české titulky, častý je aj český dabing.

2. VZDELÁVAJ SA

Kedy, ak nie teraz… Ideálny čas na obohatenie svojich doterajších skúseností a zručností. Na internete je množstvo online kurzov, vďaka ktorým sa môžeš zlepšiť v jazykoch, PC programoch, alebo prehĺbiť, či objaviť nové koníčky.

Cudzí jazyk sa naučíš cez Duolingo, prípadne Alison, ktorý je svetový zdroj kurzov v angličtine, francúzštine a nemčine.

Platforma Coursera ponúka okolo 400 kurzov od „Úvodu do hry na gitare od Berklee College of Music až po Ústavné právo od Yale. Kurzy zvyknú obsahovať videá a tiež rôzne motivačné kvízy.

Ďalšie tipy na množstvo kurzov zdarma nájdeš v tomto článku na fici.sme.sk. alebo eduworld.sk 

3. VZDELÁVAJ SVOJE DETI

Nie si rodený učiteľ? Učivo je pre teba španielska dedina? Za symbolické 1 euro pre rodičov, je tu ideálna aplikácia pre vaše deti na základnej škole.

Aplikácia SMART BOOKS je inteligentnou cvičebnicou učiva celej ZŠ, pomocou ktorej sa tvoja ratolesť môže systematicky učiť na vlastných chybách. Na rozdiel od klasických testov žiaka nielen preskúša a zistí jeho slabé miesta, ale mu aj ukáže riešenie/postup/vysvetlenie a následne ho z toho opätovne vyskúša.

A najväčšie pozitívum je, že rodič už nemusí presedieť s dieťaťom toľko času nad učením.

4. ZACVIČ SI

Máš odskúšané všetky recepty na koláčiky ako od babičky a chutí ti viac ako inokedy?

Pokiaľ nechceš v čase karantény umrieť na obezitu alebo cukrovku, je načase obmedziť svoj apetít a venovať sa svojmu zdraviu. Fitshaker ti ponúka zdarma naživo online videá, pri ktorých si môžeš zacvičiť od jogy až po namáhavejšie kondičné tréningy.

5. ONLINE ZA SVETOVOU KULTÚROU

Za kultúrnym vyžitím už nemusíš cestovať stovky kilometrov, ale môžeš si ho užiť priamo z pohodlia svojho domova.

V okamihu sa ocitneš v Parížskom Louvri alebo v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne, a to vďaka virtuálnym prehliadkam.

Tu je zoznam svetových galérií, múzeí, výstav a vystúpení, ktoré si môžeš naplno užiť priamo z pohodlia gauča.

6. ZÁBAVA PRE MALÝCH NEZBEDNÍKOV

Keď hľadáš inú formu zábavy ako je televízia, máme tu zopár tipov pre rodičov, ako dieťa nie len zabaviť, ale ho aj niečo naučiť.

National geographic kids je ideálna forma pre malých bádateľov. Web plný úchvatných obrázkov, videí s tématikou vedy, vesmíru, kultúry, prírody a iných zaujímavých faktov.

BrainPOP je vynikajúci web pre deti, ktoré sa rady učia a nadobúdajú nové vedomosti vo viacerých oblastiach ako je veda, technika, umenie.

Fun brain je web je plný hier, komixov, pomôcok na čítanie, ktoré sú na jednej strane zábavou a na druhej strane veľmi užitočné pri vzdelávaní.

www.nasedeticky.sk Portál ideálny ako inšpirácia na rôzne hravé aktivity pre predškolákov a školákov, vhodné nielen pre rozvoj ich kreativity, fantázie, ale aj ako forma učenia sa zábavnou formou.

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...