MAXIN’S life

MAXIN’S PEOPLE…Katka Garajová Maxin’s operation riaditeľ a tajomstvo jej kariérnej cesta

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Čoraz častejšie sa stretávame s trendom „ambicióznosti zamestnancov“. Mať takéhoto zamestnanca „pod svojimi krídlami“ je snáď snom každého zamestnávateľa. A je tomu tak aj v Maxin’s Group.

Viacerí naši kolegovia zmenili svoje pole pôsobenia a našli sa vo vyhovujúcejšej pozícii, ktorá im bola bližšie nielen kariérne, ale aj osobnostne. Osobite vám chceme predstaviť našu Katku Operations directora, ktorá je dôkazom toho, že jasné stanovené ciele a vytrvalosť sú kľúčom k úspechu.

Aká bola tvoja cesta v MAXIN’S Group? 

Do spoločnosti MAXIN’S Group som nastúpila pred troma rokmi na odporúčanie mojej kamarátky, ktorá tu pracovala. Predstava rodinnej spoločnosti, s mladým kolektívom a možnosťou sa naplno angažovať, vo mne vzbudila zvedavosť. Po osobnom stretnutí a pozitívnej spätnej väzbe, bolo rozhodnuté, kde povedú moje kroky. Nastúpila som na pozíciu Koordinátor projektov. Na tejto pozícii som bola odkázaná sama na seba, lebo spoločnosť sa ešte len etablovala na personálnom trhu. Zastrešovala som viacerých klientov v pridelenom regióne a niesla zodpovednosť za plnenie zmluvných podmienok, a objednávok klientov. Robila som všetko, čo daná pozícia obnáša, a zároveň úspešne budovala image spoločnosti v regióne, kde som sa narodila. Moje pôsobenie v regióne Orava bolo natoľko úspešné, že mi vedenie spoločnosti po 1 ½ roku dalo príležitosť na kariérny rast a ponúkli mi pozíciu Area Managera. Na základe dynamického rastu spoločnosti, som opätovne prijala novú výzvu a v súčasnosti zastrešujem pozíciu Operations Director.

Čo si myslíš, čomu vďačíš za dosiahnutie pozície Operations director?

Osobne si myslím, že je to mojou pracovitosťou, odvahou vykročiť zo svojej komfortnej zóny, riskovať v prospech spoločnosti a v neposlednom rade robiť aj nepopulárne kroky, ktoré posúvajú MAXIN´S vpred, aby sa stala uznávanou spoločnosťou na personálnom trhu. Prácu sa vždy snažím vykonávať s plným nasadením, stereotyp mi je cudzí. Moja túžba ma ženie dopredu, byť lepšia a učiť sa iba od tých najlepších na personálnom trhu. Za všetkým je moja tvrdohlavosť robiť svoju prácu zodpovedne, rásť a napredovať. Každé ráno ísť do práce pozitívne naladená, a to aj prenášať na mojich kolegov. Dôvera, ktorú do mňa vedenie spoločnosti vložilo, je pre mňa záväzok, podávať čo najlepšie výkony.

Ako vnímaš svoju prácu? 

Táto práca, ktorú zastrešujem ma robí šťastnou a veľmi ma baví. Každý deň mi prináša stále nové a nové výzvy. Sú dni, kedy to na človeka všetko padá a naopak dni, kedy prichádza jedna lepšia správa za druhou, a to mi dodáva pozitívnu energiu. Je to aj o timemanagemente a ťažkých dennodenných rozhodnutiach. Máme skvelý pracovný kolektív mladých a šikovných ľudí, preto sú pre mňa dôležité aj medziľudské vzťahy na pracovisku. So, vďačná, že nemusím riešiť konflikty typu – podrazy, intrigy, ktoré by ma oberali o čas a energiu. Sme jeden tím, ktorý má spoločný cieľ. Podstata úspechu samozrejme spočíva aj v dobrom zázemí. Spoločnosť MAXIN’S sa snaží každému z nás vyjsť v ústrety, čo svedčí o ľudskom a férovom prístupe zo strany vedenia. To pokladám za kľúčový faktor nielen pre mňa a moju prácu, ale aj celkovú klímu v spoločnosti.

Taktiež svoju prácu vnímam o dôvere, ktorá je medzi vedením a kolegami. Podstatné je oceniť pracovné úspechy zamestnancov a poďakovať sa im za dobre vykonanú prácu.

V  čom podľa teba spočíva tajomstvo úspechu?

Osobne si myslím, že pracovný úspech závisí najmä od silného odhodlania prekonávať prekážky. Samozrejme nesmie chýbať dôslednosť v práci, ale aj určitá miera optimizmu a pozitívneho myslenia. Vnímať záťaž nie ako hrozbu, ale ako výzvu, ktorej sa netreba zľaknúť. Tajomstvom úspechu je neuspokojiť sa s jedným naplneným cieľom, ale sústrediť sa stále na nové a nové výzvy.

Máš nejaký cieľ, ktorý by si chcela v blízkej dobe zrealizovať?

Prekročiť magické číslo, tzv. míľnik v počte zamestnaných na Slovensku. Úspešne rozvíjať MAXIN´S v Českej republike a v Nemecku. Budovať silnú značku nielen na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Naďalej sa učiť, tvrdo pracovať a hlavne ostať sama sebou. Tešia ma nové výzvy, ktoré nás čakajú v krajinách, v ktorých chceme v blízkej dobe expandovať. Zároveň vybudovať ambiciózne pracovné tímy, ktoré budú pod mojím vedením napredovať.

Aké vlastnosti nesmú podľa teba chýbať ambicióznemu zamestnancovi?

Zodpovednosť, empatia, asertivita, odvaha, sebavedomie, vytrvalosť a v neposlednom rade pozitívne myslenie.

Akým heslom sa riadiš v práci?

„Urob tvoje úsilie hlasnejším, ako sú tvoje slová.“

Čo by si odporučila ostatným, ktorí majú ambície na kariérny postup?

Svojou každodennou pracovitosťou, zodpovednosťou a takzvaným „ťahom na bránu“, nebáť sa ukázať svoje pracovné a osobnostné kvality vedeniu spoločnosti, a dať tak najavo že práve ja si zaslúžim kariérne rásť. Neviem ako je to v iných spoločnostiach, ale v našej spoločnosti sa tieto vlastnosti cenia.

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...