MAXIN’S life

MAXIN´S motivation… Erik Maxin a jeho nová výzva s Martinom Forišom

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Rok 2021 máme v plnom prúde, ideálny čas zhodnotiť svoje novoročné predsavzatia

Ovládate už minimálne 20 jazykov? Našli ste si prácu snov? Stihli ste už vypísať prihlášku na letné Miss Sunshine? Jedným, snáď už reálnejším cieľom, bolo „niečo spraviť so svojim životom“, zbaviť sa nejakého toho kilečka.

Všetci poznáme ten moment, keď si vyberieme radšej sledovanie obľúbeného seriálu namiesto cvičenia. Nebojte sa, nie ste jediní, ktorým to zatiaľ ešte nevyšlo.

Ale mnohí z nás sa určite pýtajú: „Ako nájsť v sebe motiváciu, prípadne nájsť odhodlanie a prijať úplne novú výzvu?“ Takáto nová výzva sa pritrafila aj zakladateľovi našej spoločnosti Erikovi MAXINOVI. O akú výzvu sa jedná, sa už dočítaš v článku.

Prezraď o akú výzvu sa teda jedná?

Erik: Všetci to dobre poznáme, vonkoncom v období pandémie, že nejaké to kilečko naviac sa prilepilo na zopár z nás. Tak tomu bolo aj u mňa. Už by som asi márne dúfal, že sa zmestím do svadobného obleku.

Začalo sa to všetko stretnutím Martina Foriša absolútnej špičky a majstra Slovenska v Trojboji v miestnom fitku. Keď som započul to povestné „ajajaaaj“ z jeho strany… Vyzval ma, že si ma vezme „pod svoje krídla“ a spraví zo mňa „štramáka“. Našou výzvou, teda mojou malo byť podľa Martina absolvovanie pretekov SPARTAN RACE. No nebudeme si nahovárať… Potom som uviedol veci na správnu mieru, zvážil svoje možnosti a preddispozície, a určil si reálny cieľ. Dostať sa do kondície, a to nie len fyzickej, ale aj psychickej. Stanovil som si aj reálne číslo váhy, ale to pre istotu neprezradím, to som nepovedal ani manželke, aby ma zbytočne neuháňala.

Aké máš očakávania?

Erik: Keď som sa už na to dal, budem sa snažiť aj naplniť svoj cieľ. MR. Olympia sa už zo mňa asi nestane, no napriek tomu bude pre mňa výhrou obyčajný pocit cítiť sa proste lepšie a začať žiť zdravšie. Sústrediť sa na aktívny aj pasívny odpočinok a nájsť si čas na spoločné záujmy s rodinou.

Martin Foriš bude pre mňa určite motivátorom aj motiváciou v jednom.

Čo by si odkázal ostatným, ktorí ešte len zvažujú vydať sa na cestu zdravšieho životného štýlu?

Erik: Je oveľa pravdepodobnejšie, že človek sa vydá správnou cestou, ak myslí na dosahovanie svojich dlhodobých no hlavne reálnych cieľov.

Nahovárať si, že za týždeň sa stane z nás Rocky Balboa, alebo iná akčná postava či hrdina, by bolo márne. Tak ako si aj myslieť, že za noc sa stanete géniom, alebo vám úspech a bohatstvo spadnú z neba. Všetko si vyžaduje správnu mieru odhodlania a samozrejme aj nejakú tu obeť pre dobrú vec.

MAXIN’S zrnko múdrosti na záver

Nezabudnite na to, že zmenou myslenia a podporou vášho okolia môžete získať dostatočnú motiváciu, aby ste začali nie len znova cvičiť, ale aby ste sa odhodlali aj k iným životným zmenám. Pomôže vám to dosiahnuť psychickú pohodu, ale aj stanovené ciele. Myslenie, priatelia, rodina, prostredie – to všetko má veľký vplyv na vás samotných a vaše počínanie v živote.

 

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...