MAXIN’S tipy

MAXIN´S hodnoty v pracovnom prostredí

  • MAXIN´S
  • 25. apríla 2022

Každý z nás je iný, ale spája nás túžba po zamestnaní, ktoré nás napĺňa a robí náš život lepším.

Ale čo to znamená? Kedy by som mal byť skutočne spokojný so svojou prácou? Robia ma šťastným len peniaze, alebo sa pod týmto pojmom skrýva aj čosi viac?

Pocit spokojnosti v práci nenadobudneš len vďaka financiám. Sú podstatné, áno… Ale sú to hodnoty, ktoré si nedokážeme kúpiť za peniaze a práve tie nám vnášajú svetlo do pracovného života. A ktoré to sú, sa dozvieš ďalej v našom článku.

„Buďte svetlom sami sebe.“ Buddha

1. STABILITA

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Prvá hodnota, ktorú ti predstavíme je práve STABILITA ⚖️

Nič horšie sa ti nemôže stať, ako nemôcť a báť sa vyjadriť svoj názor. Každý názor, či už niekedy dobrý alebo nie, by mal byť vypočutý. A to bez toho, aby si pociťoval vnútorný strach ho vôbec vysloviť… Preto ak si sebou presvedčený, stoj si za svojim názorom a nenasleduj len slepo druhých…

2. DÔVERA

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Druhá hodnota, ktorú ti predstavíme je práve DÔVERA ☯️

Jeden zo základných pilierov. Pre niekoho neznamená mnoho, pre druhého má naopak obrovský význam. Môcť sa zdôveriť niekomu, a pritom mu aj veriť, je v tomto svete výsadou. Ochota vypočuť druhého, poradiť, pomôcť, a zároveň to robiť nezištne bez vlastného osohu. O tom je dôvera. Preto je podstatné ju budovať aj práve v práci.

3. SEBAROZVOJ
MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Tretia hodnota, ktorú ti predstavíme je SEBAROZVOJ 💡

Žijeme v uponáhľanej dobe, ktorá sa neustále mení a s ňou sa menia aj nároky na zamestnancov. To čo nám stačilo ovládať včera, nemusí platiť do budúcna. Preto je priam nutné neuspokojiť sa s vedomosťami, ktoré aktuálne máme, ale neustále sa rozvíjať. Opustiť svoju zónu komfortu a rozvíjať svoje vedomosti a skúsenosti. Len to nás dokáže posunúť ďalej…

4. ODVAHA

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Štvrtá hodnota, ktorú ti predstavíme je ODVAHA📈🔦

Štastie praje odvážnym. Ale život nie je stierací žreb. Pokiaľ budeš čakať na úspech v práci ako na výhru v lotérii, tak sa ho nikdy nedočkáš. Tak začni myslieť pozitívne, nemysli na minulosť. Priamo hľaď a zameraj sa na budúcnosť. Len tak dosiahneš vytúžené ciele…

5. OBOZRETNOSŤ

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Piata hodnota, ktorú ti predstavíme je OBOZRETNOSŤ⏳

Maj oči otvorené, nikdy nevieš aká príležitosť sa ti v práci ponúkne… Opatrnosť je na mieste, ale nezabúdaj na ostražitosť. Len ten kto sa chopí šance, nech už je výsledok akýkoľvek, si môže s čistým svedomím povedať, že to stálo za pokus. Nebráň sa výzvam a neboj sa vystúpiť zo svojej zóny komfortu…

6.  VÝNIMOČNOSŤ

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Šiesta hodnota, ktorú ti predstavíme je VÝNIMOČNOSŤ 🎭

Neskrývaj sa v dave… Ukáž, že dokážeš byť výnimočným… Nedopusti, aby si zostal nepovšimnutý. Úspech v práci ti zaručí práve tvoja snaha vyniknúť z radu, a to poukázaním na pozitívne stránky tvojho JA. Tým sa staneš výnimočným nie len sám pre seba, ale aj svoje okolie.

7. NÁDEJ

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Siedma hodnota, ktorú ti predstavíme je NÁDEJ ⏳

Nikdy sa nevzdávaj predčasne! Maj svoje ciele… Nemusia byť perfektné ani dokonalé. Základ je, že si ochotný pracovať na ich dosiahnutí. A čo sa stane ak to nevýjde? No predsa nič… Život ide ďalej a svet sa nezrúti kvôli jednému neúspechu.

Odhodlanie a pevná vôľa sú základným piliérom každého úspechu. Áno aj toho tvojho. Už len samotná snaha je počiatkom budúceho víťazstva…

8. TÍMOVOSŤ

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Ôsma hodnota, ktorú ti predstavíme je TÍMOVOSŤ 🔗

Ako by vyzeral svet, keby sme sa museli vždy spoliehať len sami na seba? Museli by sme ovládať všetky vedomosti a nadobudnúť všetky zručnosti? Ale prečo? Nie sme predsa super hrdinovia, aby sme všetko dokázali sami.

Tak ako jednotlivý hráč v orchestri alebo športovom tíme nedokáže zabezpečiť súzvuk a zladený výkon celého súboru či tímu. Tak nedokážeme ani my zastať všetky pozície a činnosti v práci. Ako vraví odveká pravda, učíme sa celý život. No závisí od nás, ako k tomu pristúpime.

Vyjadrujme svoje myšlienky, rešpektujme názor druhých a dajme šancu na učenie sa jeden od druhého. Snažme sa, aby sme ako členovia tímu mali svoju špecifickú úlohu, ale zároveň, aby sme mali všetci spoločný cieľ. To je to najpodstatnejšie, aby tím fungoval na plné obrátky…

9. RADOSŤ

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Deviata hodnota, ktorú ti predstavíme je RADOSŤ 🃏

Život nie je len o práci a strese. Užívaj si ho preto plnými dúškami. Nevyhľadávaj neexistujúce problémy. Miesto neustáleho sťažovania na všetko a všetkých, radšej hľadaj krásu v každom okamihu života. Teš sa z maličkostí, ktoré ti núka bežný deň a neupriamuj pozornosť na to, čo nemáš. Zameraj sa hlavne na seba a neporovnávaj sa s druhými.

Buď sám sebou a rob to o čom si sám presvedčený, že je správne a robí ťa šťastným.

10. SEBAREALIZÁCIA

MAXIN’S hodnoty v pracovnom prostredí: Desiata, a zároveň posledná hodnota, ktorú ti predstavíme je SEBAREALIZÁCIA 📌

Nestrácaj čas v práci, ktorá ťa nenapĺňa a dokonca pri ktorej plače aj tvoja peňaženka. Neuspokojuj sa s tým čo máš, ale maj ambície, maj ciele a hlavne sny. Práca nie je len o zarábaní peňazí, ale aj o hodnotách, s ktorými budeš aj ty sám stotožnený. Práca je miesto, kde pocítiš pocit zadosťučinenia. Práca je miesto, kde ti dajú možnosť sa naplno prejaviť a nie len zotrvávať v neustálom kolobehu stereotypu.

Hlavne nikdy neostávaj stáť na jednom mieste, vystúp zo zóny komfortu, zo svojho vlastného tieňa a neboj sa prijímať výzvy, ktoré ti život ponúkne.

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...