MAXIN’S life

Koronakríza očami zamestnávateľa a zamestnancov

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Dnes je už každému dobre známy pojem korona. Ale ako to bolo na začiatku roka 2020? Nikto nebol pripravený na situáciu, ktorá nastane a bude nás sprevádzať celým rokom. 

Nastali obavy každého z nás, nie len o zdravie, ale aj naše zamestnania. Ako zamestnávateľ sme na ramenách niesli bremeno zodpovednosti nie len za našich interných zamestnancov, ale najmä zamestnancov, ktorým sme sprostredkovali prácu. A v neposlednom rade tu bola spokojnosť samotného klienta a dôvera, ktorú sme si u neho vybudovali.

Počas celého tohto obdobia sme sa riadili mottom od Winstona Churchilla: NEVER, NEVER, NEVER GIVE IN!

A my z MAXIN’S Group sa nikdy nevzdávame!

Akým problémom sme museli čeliť z pohľadu zamestnávateľa a ako to celé vnímali naši zamestnanci vám prezradia Roman Kučera a Katka Garajová…

AKO VNÍMATE SITUÁCIU S KORONA VÍRUSOM A KORONA KRÍZOU AKO ZAMESTNÁVATEĽ?

ROMAN KUČERA: Situácia, ktorá tu nikdy nebola a nik na to nebol absolútne pripravený. Objednávky na dodanie vhodných kandidátov naprieč priemyslom SK padali zo dňa na deň a dostali sme sa do situácie, že agentúrny zamestnanec bol zrazu z hodiny na hodinu nadbytočný. Všetko sa zo dňa na deň otočilo o 180 stupňov.

Hovorí sa, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Nás to chvalabohu posilnilo a zrazu sme sa na našu spoločnosť pozerali inými očami. Našli skryté rezervy a spoločne sme sa zomkli. Majiteľ MAXIN´S nám bol zdrojom pozitívnej energie a veril, že to dokážeme spoločne prekonať a hlavne finančne ustáť.

AKÝM PROBLÉMOM STE MUSELI ČELIŤ V DÔSLEDKU KORONA KRÍZY A AKO SA VÁM PODARILO S TÝM VYSPORIADAŤ?

ROMAN KUČERA: Spolu s majiteľom spoločnosti MAXIN´S sa v personálnej a obchodnej oblasti pohybujeme približne 15 rokov. Výsledkom našej dennodennej práce je, že klienti verili a veria nám a my zasa im. Za čo im aj touto cestou ďakujeme. Koronakríza sa šírila od západu na východ. Naša spoločnosť pôsobí naprieč SK, to znamená, že na západe sa uzavierali výrobné spoločnosti, pre ktoré sme dodávali vhodných kandidátov, ale stred a sever Slovenska pracoval naďalej. To nám pomohlo zjemniť našu nemalú finančnú stratu. Dennodennou komunikáciou sme mali detailne informácie, čo sa deje u našich klientov. Následne sme pripravovali plán náboru vhodných kandidátov a realizácie, ako náhle trh začal prejavovať známky oživovania. Pre našu spoločnosť to bola nesmierna výzva postupne zvládnuť veľký objem objednávok v krátkom čase u všetkých našich klientov. Výsledkom bolo, že naša spoločnosť na konci kalendárneho roka 2020 splnila obchodný plán, ktorý sme síce pre koronakrízu ponížili o 11,5% oproti pôvodnému obchodnému plánu.

Preto moje veľké ďakujem patrí každému nášmu kolegovi, ktorý sa na našom úspechu podieľal a podieľa. Je to úspech mladého a pracovitého tímu, ktorý buduje Erik Maxin ako majiteľ a Katarína Garajová ako riaditeľka realizácie.

To ako vnímali danú situáciu naši zamestnanci, vám zodpovie Katka Garajová náš Operation Director.

KATARÍNA GARAJOVÁ: Už od prvotných informácií o rozšírení vírusu a od zavedenia prvých opatrení sa náš pracovný život zmenil od základov. Museli sme sa okamžite prispôsobiť tejto vypätej situácii. Nakoľko charakter práce si vyžaduje osobný kontakt s inými ľuďmi, hneď od začiatku sa naši zamestnanci správali zodpovedne, opatrne, disciplinovane.

Tak ako už spomínal Roman, bola to nová situácia pre každého nášho kolegu. Cítili sme veľkú zodpovednosť za projekty, na druhej strane aj strach z nákazy. Začalo byť otázne, či to naša spoločnosť vôbec zvládne po zdravotnej stránke a finančnej. No utvrdili sme sa, že máme tím, ktorý dokáže byť silným aj pod tlakom a schopný prekonávať prekážky. Dokáže sa odraziť a zotaviť z problémov, ktoré v tomto období prichádzali napriek tomu, že pre každého z nás to bolo niečo nové, neisté.

Nesmierne sa teším, že náš kolektív ukázal vnútornú silu a vzoprel sa všetkým problémom. Vyžadovalo si to vytrvalosť, výdrž, nasadenie. No spoločnými silami sme to zvládli a vytýčený cieľ sme dosiahli.

Za zvládnutie tohto kritického obdobia, vďačíme najmä nášmu majiteľovi Erikovi Maxinovi, ktorý situáciu upokojoval a dodával nám potrebný entuziazmus. Ani na okamih nezapochyboval a veril, že toto neisté obdobie určite zvládneme. A tak sa aj stalo…

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...