We became Slovakia’s HR market leader in 2025.
#1 Temporary employment agencies  /  #1 Quality-control providers  /  #1 Largest HR companies in Slovakia  /  #8 Recruitment agencies
Kariéra

Ako sa po päťdesiatke znovu uplatniť na trhu práce – rady Kataríny Garajovej

  • 23. augusta 2025
Ako sa po päťdesiatke znovu uplatniť na trhu práce – rady Kataríny Garajovej

Skúsenosti sú výhoda. Katarína Garajová z MAXIN’S radí, ako sa po päťdesiatke znovu uplatniť: digitálne zručnosti, sebaprezentácia, zmena odvetvia, kontakty a podpora agentúry.

Ako sa po päťdesiatke znovu uplatniť na trhu práce – rady Kataríny Garajovej

Mnohí ľudia po päťdesiatke majú pocit, že ich šance na trhu práce klesajú. Firmy častejšie hľadajú mladších uchádzačov a skúsenosti starších kandidátov zostávajú nepovšimnuté. Pravdou však je, že práve skúsenosti a zrelosť sú na pracovisku veľkou výhodou.

Katarína Garajová, generálna riaditeľka MAXIN’S Group, denne sleduje, ako sa mení trh práce a čo pomáha uchádzačom nájsť si uplatnenie v každom veku. Jej odporúčania sú jasné – vek nie je prekážkou, ale príležitosťou.

 

Prečo sa po päťdesiatke netreba báť zmeny práce

  • Skúsenosti a prax sú hodnotou, ktorú mladší kolegovia ešte len získavajú.
  • Stabilita a spoľahlivosť – firmy vedia, že starší zamestnanci sa dokážu zamerať na dlhodobú spoluprácu.
  • Nadhľad a pokoj – schopnosť riešiť konflikty a pracovať efektívne pod tlakom sa buduje rokmi.

5 odporúčaní Kataríny Garajovej, ako uspieť na trhu práce po päťdesiatke

  1. Vzdelávaj sa a rozširuj digitálne zručnosti. Základy práce s modernými nástrojmi dnes očakáva každý zamestnávateľ.
  2. Prezentuj svoje prednosti. Spoľahlivosť, zodpovednosť a prax sú silné stránky, ktoré si treba vedieť odkomunikovať.
  3. Neboj sa zmeniť odvetvie. Nová pozícia či sektor môžu priniesť nielen prácu, ale aj novú energiu.
  4. Buduj kontakty a sieť. Mnohé pracovné príležitosti sa otvárajú vďaka osobným odporúčaniam.
  5. Využi podporu personálnych agentúr. MAXIN’S dokáže nájsť pozície, ktoré by uchádzač samostatne možno ani nezachytil.

Vek je výhoda, nie limit

Podľa Kataríny Garajovej práve rôznorodosť veku a skúseností robí pracovné tímy silnejšími. Päťdesiatka tak nemusí znamenať prekážku – ale nový začiatok.

👉 V MAXIN’S pomáhame ľuďom v každom veku nájsť prácu, ktorá im sadne. Pozri si naše aktuálne pracovné ponuky tu.

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte

0950 103 777

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...