MAXIN’S tipy

Ako sa orientovať na pracovnom trhu?

  • Dominika Čeklovská
  • 18. októbra 2022

Žijeme vo svete, kde potrebujeme aj prácu. Raz darmo, peniaze treba niekde zarobiť. Niektorí považujú svoju prácu za poslanie, iní ju berú pragmaticky – potrebujem peniaze. Jedni aj druhí sa pohybujú na pracovnom trhu a je dobré vedieť, ako tento trh práce vyzerá, ako sa mení a čo aktuálne sa tam deje. O tom bude náš aktuálny seriál dobrých rád. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Tento týždeň sa pohybujeme na pracovnom trhu, lebo prácu jednoducho potrebujeme. Možno ste chceli robiť niečo iné, ako práve robíte, ale nemáte potrebné vzdelanie. Problém však môže byť aj opačný: chceli by ste robiť niečo, na čo máte privysoké vzdelanie. Znie to čudne? Aj to sa môže stať.

Trh práce je oblasť, ktorá sa dynamicky vyvíja a mení a je teda dobré orientovať sa aj na tomto poli. Dnes si povieme o potrebe kvalifikácie na prácu a asi tušíte, že budeme hovoriť o oblastiach, kde máme nedostatok ľudí – to môže byť tip pre vás, ktorí si hľadáte prácu, uvažujete o rekvalifikácii alebo doplnení vzdelania.

Ste spokojní so svojou prácou? Len nedávno sme pokorne konštatovali: buďme radi, že môžeme chodiť do roboty… lebo boli mesiace, keď sme sedeli počas Covidu doma. Lenže stalo sa, čo niektorí nečakali – vyskúšali sme si niečo nové a mnohým sa to zapáčilo. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Prečo chodíte do práce? Určite síú takí, ktorí musia, ale potom je veľa takých, ktorí jednoducho chcú, aj keď nemusia. Práve o takých povieme dnes. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Sériu piatich krátkych rozhovorov s našim kolegom Radovanom Maxinom nájdete v článku

ZDROJ: rtvs.sk – 07.októbra 2022 , Vydavateľ: Rozhlas a televízia Slovenska

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...