MAXIN’S tipy

7 Tipov a Trikov ako ušetriť na potravinách

  • MAXIN´S
  • 7. júla 2021

Kto z nás ešte nebol v obchode a nenakupoval potraviny?

Ruku hore. Áno, presne tak, väčšina z nás sa stretáva s pravidelným nákupom potravín potrebným pre náš každodenný život.

No koľkí z nás vedia ako možno ušetriť aj tu?

Ponúkame vám 7 Tipov a Trikov ako sa vyhnúť nezmyselnému a zbytočnému míňaniu peňazí.

1. Sila reklamných letákov

Nastal čas strhnúť z poštových schránok odkaz „nevhadzovať letáky“ a odhodlať sa na prieskum cien obchodných reťazcov. Samého ťa možno prekvapí, ako zvykneš preplácať niektoré potraviny.„Zahraj sa na Sherlocka Holmesa“.

2. Nikdy nenakupuj hladný

Stalo sa ti už, že si v ošiali hladu vykúpil pol obchodu a nakúpil si množstvo zbytočností? Tak za týmto zlozvykom sprav hrubú čiaru a pamätaj si „Hlad je najväčší nepriateľ“.

3. Nákupný zoznam

Nakupuj cielene a vyhni sa nakupovaniu zbytočností, ktoré jednak prevetrajú tvoju peňaženku a polovica skončí v koši po záruke. Pamätaj: „Hlavne v kľude a s rozumom“.

4. Vyhadzovanie jedla

Začni variť s rozumom a vyhni sa tomuto slaboduchému vyhadzovaniu. Prerátaj si zakaždým úsporu z vyhodeného jedla a samého ťa to prekvapí, koľko peňazí dokážeš „vyhodiť“ do koša. „Nauč sa zodpovednosti“. 

5. Nebuď lenivý

Načo je dobré nakupovanie strúhaného syru, keď to zvládneš aj sám a oveľa lacnejšie. „Začni myslieť ekonomicky a zapoj zdravý sedliacky rozum“. 

6. Nenechaj sa strhnúť akciovým ošiaľom

Mysli racionálne! Obchodné reťazce majú často produkty len zdanlivo zlacnené. Maj prehľad o cene jednotlivých potravín a nakupuj tie, ktoré sa skutočne oplatia. Zároveň nakupuj len to, čo potrebuješ a nenechaj sa strhnúť slovkom „zľava“. Veď kto by odolal 2+1 zdarma, alebo zľava 30{c269a9b7054f67035ee2a29c48443603a43fe6fb08083f0a5db8fd8ae6adca28}. Nálepka „zľava“ nezaručí skutočne výhodnú cenu a nakoniec len prídeš nato, že si opäť domov doniesol množstvo zbytočností. Opäť: „Prehľad – tajomstvo úspechu“. 

7. Pravidelnosť v nákupe

Nárazové veľké nákupy ti prinesú zväčša len jedno, a to množstvo potravín, ktoré nestihneš skonzumovať. Podliehajúce skazou putujú opäť do smetného koša. „Dvakrát meraj a raz rež“.

 

Vedel si že…

  • Najdrahšie potraviny sa nachádzajú v regáloch v úrovni tvojich očí? Nezabúdaj sa obhliadnúť aj na najnižšie a najvyššie miesta.
  • Potraviny s najkratšou záručnou dobou sú vždy vpredu. Natiahni sa radšej do zadnej časti regálu a zaručí ti to dlhšiu trvanlivosť.
  • Po 19.00 množstvo obchodných reťazcov zlacňuje ovocie, zeleninu a pečivo aj o 50%.

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Logo pre motory jws.
Logo volkswagen na čiernom pozadí.
Automobilové logo Snop na čiernom pozadí.
Logo pre skupinu pvl.
Hliníkové logo Nueman na čiernom pozadí.
Logo pre kongsberg automotive.
Je to riadenie prietoku vzduchu v automobiloch.
Logo Hyundai transys na čiernom pozadí.
Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...