PRVÉ ŠŤASTNÉ KONCE A ÚSPEŠNÉ KROKY PRE UKRAJINCOV

UA support

UKRAJINA SUPPORT - AKTUÁLNY STATUS 02. 03. 2022

* krízový míting kolegov z celého Slovenska a Českej republiky

Práve dnes sa nám podarilo úspešne zrealizovať prvé ISTOTY a šťastné POCITY našich prvých ukrajinských azylantov. Denne sa spájame, aby sme pomohli UKRAJINE – najlepšie, ako vieme.

Medzi našimi novými šťastnými ľuďmi je aj UKRAJINSKÁ MAMKA 3 DETÍ, ktorá utekala za sestrou DESIATKY HODÍN. Je VDOVA a sestra, ktorá už žije na Slovensku, jej bude pomáhať so starostlivosťou o detičky. MAXIN´S Group jej našla zázemie, ubytovanie, veľmi intenzívne pomáhala pri vybavovaní na Cudzineckej polícii, so všetkými administratívnymi a legislatívnymi krokmi, s komunikáciou v cudzom jazyku. Pomohli sme aj psychickou podporou a hlavne mamka je v kľude a bezpečí. Myslíme, že jej pocity, a tiež naše, sa nedajú ani opísať.

Medzi ďalšími sú aj muži a skupinka ďalších utečencov, ktorí už majú bývanie – ktoré majú samozrejme v tomto exponovanom a náročnom čase absolútne ZADARMO. Náklady riešime v spolupráci s klientmi a inštitúciami z našej strany. Od zajtra nastupujú do práce, bývanie už majú a sú v teple, v bezpečí, s dostatkom jedla. Sú pokojní a už prešli z pocitu krízy do pocitov aspoň čiastočných istôt a bezpečia. Pochopili, že nám môžu veriť a to nás hreje pri srdci.

Pomáhame im s procesom na oddelení Cudzineckej polície, v MAXIN´S im poskytujeme STATUS DOČASNÉHO ZAMESTNANCA a je úplne na ich rozhodnutí, ako dlho budú chcieť byť v našej krajine, či lokalite, kde ich umiestnime. Nastavujeme im nové pracovné zmluvy v legislatíve tak, aby boli flexibilné a aby sa aj v prípade potreby vedeli posunúť v rámci územia našej republiky.

Mnohí Ukrajinci chcú ísť tam, kde majú nejaký kontakt, rodinu či vzdialených známych. Aj medzi sebou sú veľmi družnou komunitou. MAXIN´S Group pracuje na tom, aby sa vždy dostali tam, kde chcú ísť. Takže práve obsadzujeme lokality, ako je Dolný Kubín, Ružomberok. Mesto dokonca dáva podpornú ruku a zabezpečuje ubytovanie. Sme pripravení na všetky slovenské mestá. Naše pobočky máme: BRATISLAVA, NITRA, ŽILINA, NÁMESTOVO, KOŠICE + BARDEJOV OFFICE.

To isté sa práve procesuje aj v Českej republike, kde máme pobočku v Ostrave. Tam máme aktuálne vyše 100 voľných ubytovacích kapacít, navyše v peknom a veľmi pokojnom prostredí, čo môže byť upokojujúcim prostriedkom po prežitých zážitkoch. Po zotavení a spamätaní sa, čo však sa deje aj na naše mierne prekvapenie veľmi rýchlo, pretože ukrajinské ženy cítia veľmi veľkú zodpovednosť za svoje deti. Pomerne rýchlo pristupujú k nastúpeniu do práce. Myslíme si, že je to aj tým, aby nemysleli na hrôzy vojny, aby ich denná činnosť bola v mysli zaujatá niečím iným, ako je minulosť posledných dní, a aby bola vyplnená zmysluplnou zábezpekou pre svoje detičky. A čo si my dovolíme doplniť, komunita našich doteraz zamestnaných vyše 600 ukrajinských pracovníkov, či už robili na TPP alebo živnosti, vždy sú to veľmi pracovití a húževnatí ľudia. Klobúk dole.

Pripravujeme také pracovné miesta, aby boli vhodné práve pre ženy, mamy, ktoré sa starajú o deti a prešli práve náročným obdobím. Ide o oblasť textilného priemyslu, čiže práce šičiek, ďalej v oblasti automotive – práca a montovanie drobných súčiastok – fyzicky nenáročného charakteru a pripravujeme oblasti v potravinárskom priemysle.

O ďalšom priebehu a slede udalostí vás budeme informovať !

Držte palce, nech každý jeden ukrajinský azylant, utečenec môže mať u nás dočasné útočisko. Nech vieme všetci spoločne pomôcť a veríme, že už novej generácii malých Ukrajincov priniesť DOMOV A BEZPEČIE, kde nebudú poznať vojnu. MAXIN´S Group to robí intenzívne, a pritom citlivo, aktívne a už má prvých spokojných, upokojených ľudí z Ukrajiny. Veríme, že časom ich smútok môžeme nahradiť aspoň čiastočne našou rodinou.

Pretože oni sú pre nás tiež RODINA MAXIN´S.

 

MARKETING A PR MAXIN´S Group

Henrieta Tomašcová
e-mail: htomascova@maxins.sk
tel: +421 907 705 748

Košice, 2. marca 2022

 

Hľadáte prácu?

Nechajte nám svoj kontakt a my sa vám ozveme.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Neváhajte nás kontaktovať
Nenašli ste pracovnú ponuku, ktorú ste hľadali?

Volajte na bezplatnú infolinku

0800 365 800

   

alebo nám zanechajte svoj telefonický kontakt

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...